ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Vali Aydoğdu: “Her şey Aksaray’ın elinde”

Vali Aydoğdu: “Her şey Aksaray’ın elinde”
Sosyal Medyada Paylaş

Koronavirüs denetimine katılan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Yerindelik kararı doğrultusunda hareket edildiği için artık her şey Aksaray’ın elinde” dedi.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray’da Vali Hamza Aydoğdu başta olmak üzere sağlık, tarım, AFAD, jandarma, polis, Salgın Denetim Merkezi ve 22 kamu kurumundan 90 ekipten oluşan 240 kişi Covid-19 tedbirleri denetimi gerçekleştirildi. Sokak ve caddelerde denetim yapan ekipler, maske, mesafe, hijyen ve alınan tedbirlere uymaları konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
Vatandaşlarla görüşerek maske, mesafe ve hijyenin önemini anlatan Vali Aydoğdu, vatandaşlarla sohbet ederek çalışmaları anlattı. Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali Aydoğdu, Sağlık Bakanlığının yerindelik kararı doğrultusunda vaka sayılarına göre işyerlerinin açılması, kısıtlamalar ya da serbestlik kararları illerde valilikler tarafından alınabileceğini söyledi. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre Aksaray’ın turuncu listede olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu, “Normalleşebilmemiz için el birliği ile kurallara uymamız gerekiyor” dedi. Yurt dışından kente gelenlerin sayısına dikkat çekerek mutasyonlu virüsle de mücadele edildiğini aktaran Vali Aydoğdu, yapılan tespitlerde akşamları komşular arası oturmalar sıklıkla devam ettiğini belirterek, bu konuda ciddi bir çalışma içinde olacaklarını söyledi.
Kurallara uyulması konusunda herkesin azami dikkat göstermesi gerektiğini ifade eden Vali Aydoğdu, vatandaşların belirlenen kurallara harfiyen uymasının normalleşebilme adına önemli olduğunu kaydetti.  

“HER ŞEY AKSARAY’IN ELİNDE”

Bu arada vaka sayılarının düşmesi veya artması durumunda yapılacaklarla ilgili çalışmaları yaptıklarını duruma göre hareket edeceklerini kaydeden Vali Aydoğdu, “Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı Hıfzıssıhha kararlarına uyarsak kısa sürede bunu atlatırız. 100’ün üzerindeki her rakam bizi risk bölgesinde gösteriyor. Yerindelik kararı doğrultusunda hareket edildiği için artık her şey Aksaray’ın elinde. Normalleşebilmemiz için el birliği ile kurallara uymamız gerekiyor. Kurallara uyduğumuz zaman 15-20 gün içinde normalleşeceğimize düşünüyorum. Bunun için hep beraber ciddi bir gayret göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Denetim ekipleri ile birlikte kent merkezinde alınan tedbirlere yönelik denetimlerde Vali Aydoğdu, esnafları da ziyaret ederek salgın tedbirleri konusunda duyarlı olmalarını tedbirlere uyulmasının önemine dikkati çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ