SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Vali Demirtaş, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Vali Demirtaş, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
Sosyal Medyada Paylaş

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

MARDİN (İGFA) – Valilik Dara Toplantı salonunda gerçekleşen görüşmeye, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Ramazan Baylan, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Başkanı Cemal Kaynak, Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Fuad Balıkçı, kurul üyeleri; Doç. Dr. Evindar Yeşilbaş, Yrd.Doç.Dr. Fatma Şebnem Kuloğlu Yüksel, Prof. Dr. Mehmet Önal, Adana Rölöve ve Anıtlar Müdürü Betül Kiminsu, Hakan Cengiz ve diğer ilgililer katıldı.

Görüşmede, Mardin’in tarihi ve kültürel varlıklarını koruma konuları başta olmak üzere yapılması planlanan ve devam eden projeler hakkında görüş alışverişleri gerçekleştirildi.

Şehrin kültürel dokusuna uygun bir şekilde çalışmaları yürütmenin gayretinde olduklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, tarihi yapılarının her açıdan daha iyi gözükmesini ve kentin tüm inceliklerini ortaya çıkarmayı amaçlanan tarihi dokuların siluetini bozan yapıların yıkımını planladıklarını söyledi.

 

Vali Demirtaş’ın kurul üyelerine çalışmalarında başarılar dilediği görüşme karşılıklı görüş alışverişlerinin ardından son buldu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ