Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

VATANDAŞLARIN İSYANI SÜRÜYOR

VATANDAŞLARIN İSYANI SÜRÜYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesinden geçen ağır tonajlı araçlara yönelik bölge sakinlerinin isyanı sürüyor. Son olarak geçtiğimiz gün bir kamyonun bir evin yanında zeytin ağacının yanında bulunan yaşlı bir kadının yanından hızla geçmesi ve zeytin ağacının dallarını koparması üzerine mahalle sakinleri yolu trafiğe kapattı. Trafik ve polis ekiplerinin uzun ikna çabaları sonrasında yol yaklaşık yarım saat sonra yeniden trafiğe açıldı.

Orhangazi’de Fındıklı Mahallesi yolu üzerinde bulunan maden ocaklarından maden yükleyerek Kale yolu güzergahını kullanıp Hürriyet Mahallesi içinden geçerek ana yola ulaşan ağır tonajlı araçlara isyan sürüyor. Daha önce büyük kazaların yaşandığı güzergahta geçtiğimiz gün vatandaşlar bir kamyonun yoldan aşırı hızlı geçtiğini iddia ederek yolu trafiğe kapattı.

Yaşlı kadını eziyordu

Vatandaşların iddiasına göre bir kamyon yol üzerindeki bir eve aşırı yakın geçip bir zeytin ağacının dallarını kırması ve aynı anda ağacın yanında bulunan yaşlı bir kadının da çok yakınından geçmesi sonrasında olaya tepki gösterdiler.

Araçlar ve çöp konteynırı ile yolu kapattılar

Yaşlı kadının bağırması üzerine sokağa dökülen vatandaşlar ağır tonajlı araçların geçiş yaptığı kale yolunu traktör otomobil ve çöp konteynırı ile yolu trafiğe kapattı. Olay yerine polis ekipleri sevkedildi. Vatandaşlar yaklaşık yarım saatlik uğraş sonrasında ikna edilerek yol trafiğe yeniden açıldı.

Artık istemiyoruz

Vatandaşlar daha önce bu bölgede kazaların meydana geldiğini belirterek, artık buradan ağır tonajlı kamyonların geçmesini istemiyoruz. İlla büyük bir facia mı yaşanması gerekiyor önlem alınması için diyerek tepki gösterdiler.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ