Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Veli Ağbaba’dan İnternet Yasası’na destek

Veli Ağbaba’dan İnternet Yasası’na destek
  • Siyaset
  • 06 Şubat 2021
  • 58 KEZ OKUNDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni(MGC) ziyaret etti. MGC Başkanı Vahap Güner, İnternet Yasası konusunda bilgilendirmelerde bulunduğu yasa için CHP’den de destek isterken, Ağbaba sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

MALATYA (İGFA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,  partililerle birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, yerel basının sorunları hakkında değerlendirmede bulundu. Meclis’e gelmesi beklenen İnternet Yasası ile bilgiler veren Güner, ” Türkiye genelinde 100 bin, Malatya’da ise 300 internet sitesi var. Gazete çıkarmak için savcılığa, televizyon ve radyo kurmak için ise RTÜK’e başvuruluyor. Ancak gazetecilik, televizyonculuk, radyoculuğu yanı sıra pazarlamacılığın yapıldığı internet haber siteleri ise böyle bir resmiyetten uzak. İnternet yayıncılığının yasaya ihtiyacı var. Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak sizlerin de bu desteği vermenizi bekliyoruz” dedi.

 MGC KÖKLÜ BİR BASIN KLURULUŞUMUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin kentin en köklü basın kuruluşu olduğunu belirterek, basın emekçilerinin sorunlarını bildiklerini pandemi ile birlikte bu sorunların katlanarak attığını söyledi. Zor şartlar altında görevlerini sürdüren basın emekçilerinin yanında olduklarını yerel basının sorunlarının çözümü noktasındaki çalışmalarda her daim destek olduklarını kaydeden Ağbaba, “basının her türlü sorununa ve çıkarılması istenen İnternet Yasası’na destek vermek, katkı sunmak görevimizdir. Bu sorunun takipçisi olacağız, Malatya’nın her sorununu gündeme getireceğiz” diye konuştu.

TBMM’deki çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Ağbaba yapılan konuşmalarından ardından gazetecilerle bir süre sohbet etti. MGC Başkanı Vahap Güner, Milletvekili Ağbaba’ya Malatya Basın Tarihi kitabını hediye ederek başarılar diledi.
 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ