Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİ DÖNEM İÇİN KOLLAR SIVANDI

YENİ DÖNEM İÇİN KOLLAR SIVANDI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Ak Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu ve Meclis üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek belediye hakkında açıklamalarda bulundu.

Burada gerçekleşen sohbet toplantısında açıklamalarda bulunan Bekir Aydın, Orhangazi için artık yepyeni bir dönemin başladığını belirterek, 160 milyon TL ile borç ile devraldığımız belediyemizin tüm kamu ve özel sektöre olan borçlarını yarı yarıya ödedik. Özel sektöre 10 milyon TL borcumuz kaldı. Geri kalanlar kamuya olan borçlar. Bundan sonra Orhangazi’ye daha fazla katma değer katmanın planlamalarını yapacağız dedi.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu ve Meclis üyeleri ile birlikte ilçede yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileri ile Günbatımı Kafe’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Yeni bir dönem başladı

Belediye Başkanı Bekir Aydın, göreve geldiği dönemden bu yana medya ile bir araya gelmeyi çok istemesine rağmen yoğun bir dönem yaşadıklarını belirterek, özellikle belediyenin borç yükü ve akabinde yaşanan pandemi dönemi nedeniyle bir türlü tam istediğimiz çalışmaları yapamadık. Şimdi en önemli gündemimiz olan borç konusunda belli bir aşamaya geldik. Bundan sonraki süreçte önce medya mensuplarımız olmak üzere farklı meslek örgütlerimizle bir araya gelip ilçemizin tüm sorunlarını her meslek grubundan gelecek olan talepleri değerlendirip buna göre çalışmalarımıza yön vereceğiz dedi. Bekir Aydın, artık yeni bir dönem başlattıklarına da vurgu yaparak, bu yeni dönemde tüm meslek gruplarımızla bir araya gelip buna göre çalışmalarımızı yapacağız dedi.

Basın önemli bir unsur
Belediye Başkanı Bekir Aydın, basını önemsediklerini de belirterek, bugüne kadar tam istediğimiz seviyede basınımızla bir araya gelemedik, onların fikirlerini alamadık. Ancak basın bizim için çok önemli. Bundan sonraki süreçte daha fazla bir araya gelip değerlendirmelerimizi yapıp basınımızın da fikirlerine başvurup buna göre çalışmalarımıza yön vereceğiz dedi.
Gökhan Ulusu’dan sağlık ve eğitim müjdeleri
Daha sonra konuşan AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu, sağlık alanında bir çok yatırım ve müjdeli haberleri daha önce vermiştik. Devlet Hastanemizde 14 uzman, 14 pratisyen hekim atamalarımızı yaptık. İlave olarak 23 hemşire atamamız oldu. Hastanemizde ciddi bir uzman kadro açığımız bulunmuyor dedi. Bir diğer müjdenin de 112 Acil Servis noktası olarak 3.noktayı da kurduklarını belirten Gökhan Ulusu eğitimde de zaten yeni okul projelerimizi ve yeni yapılacak çalışmalarımızı duyurmuştuk dedi.
Bekir Aydın soruları yanıtladı
Belediye Başkanı Bekir Aydın daha sonra basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı. Bekir Aydın bir soru üzerine belediyede göreve geldiklerinde borcun 160 milyon TL civarında olduğunu hatırlatarak bunun yarısı kamuya yarısı özel sektöreydi. Biz şu anda total borcun yüzde 50’lik kısmını ödedik temizledik. En önemlisi de artık personelimizin maaş ödemelerinde sorun yaşamıyoruz. Özel sektöre ise 10 milyon TL civarı bir ödememiz kaldı dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ