Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİ MEYDAN İÇİN YENİ ADIMLAR

YENİ MEYDAN İÇİN YENİ ADIMLAR
Sosyal Medyada Paylaş

-Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışmalara başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi’de Cumhuriyet Alanı ile ilgili yeni düzenleme için teknik ölçümlere başladı. Belediye Başkanı Bekir Aydın, Büyükşehir Belediyesi’nin meydan düzenlemesi için iki farklı proje üzerinde çalıştığını belirterek, teknik ekipler haritacılar ölçümler başladı.

Orhangazi’de uzun yıllardır gündemde olan Cumhuriyet Alanı Meydan Düzenlemesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi kolları sıvadı. Orhangazi’nin en önemli projeleri arasında yer alan ve daha önceki dönemlerde Cumhuriyet Alanı ile Gazi Orhanbey cami arasındaki binaların kaldırılarak meydanın cami ile birleştirilmesi fikri gündemdeki yerini koruyor.

Büyükşehir Belediyesi ölçümlere başladı

Önceki dönem belediye yönetiminin Cumhuriyet Alanı ile Gazi Orhanbey Cami arasında kalan esnaf ve mülk sahipleri ile yaptığı toplantı ile daha somut adımların atıldığı Meydan Düzenlemesi ile ilgili olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı harita mühendisleri tarafından meydan çevresinde çeşitli ölçümler yapıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan ölçümlerin meydan düzenlemesi ile ilgili olduğu ve teknik alt yapı çalışması yapıldığı belirlendi.

Aydın; İki ayrı fikir var

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, meydan düzenlemesi ile ilgili olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın talimatı ile ölçümlerin yapıldığını belirterek, Alinur Aktaş Orhangazi Meydan projesini çok önemsiyor. Gündemde iki farklı proje var. Yapılacak olan teknik çalışmalar neticesinde nasıl bir proje uygulanacağı karar verilecek dedi. Meydan çevresindeki esnafın ve mülk sahiplerinin mağdur edilmeden bu projenin sürdürülmesini istediklerini de belirten Bekir Aydın, böylesine büyük bir projenin kazandırılması için Büyükşehir Belediyemiz ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ