Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİ MEZARLIĞIN HALİ İÇLER ACISI!

YENİ MEZARLIĞIN HALİ İÇLER ACISI!
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de Hamzalı yolu üzerindeki yeni mezarlıkta daha önce gündeme gelen ve vatandaşlardan büyük tepki alan, mezarların hayvanlar tarafından saldırıya uğramasının önüne geçilemiyor. Şehir dışında ormanlık bölgede kaldığı için yine daha önce vahşi hayvanların içine girerek mezarlara zarar verildiği Yeni mezarlıkta bulunan mezarlar bu kez büyükbaş hayvanlar tarafından da kullanılınca ortaya skandal görüntüler çıkıyor. Yetkililerin ise birçok kez şikayet edilmesine rağmen güvenlik önlemi almaması vatandaşları çileden çıkarıyor.

‘’Birçok Kez Gündem Olmuştu’’

Orhangazi  yeniTOKİ konutları bölgesinde yer alan yeni ilçe mezarlığının güvenlik zafiyeti bir kez daha ortaya çıktı. Daha önce ilçede birçok kez gündem olan hayvanların mezarlığa girip mezarlara zarar verme olayı devam ederken, mezarlık ziyareti yapan vatandaşların gördüğü manzaralar adeta skandal boyutlara ulaşmış durumda.

‘’Cesetler Mezardan Çıkarılıyor İddiası’’

Orhangazi’de yakın bir zaman önce şehir içi mezarlığındaki doluluk nedeniyle Hamzalı yolu yeni TOKİ konutlarının yakınına yapılan yeni mezarlık birçok kez yabani hayvanların saldırısına uğramış hatta ayıların bile cesetleri mezarlardan çıkardığı iddia edilmişti. Yine aynı mezarlıkta bu kez büyükbaş hayvanların kontrolsüz bir şekilde mezarlık içine girip mezarların üstündeki çiçekleri koparıp  mezar üstüne ve mezar etrafına pislemeleri,  mezarlık alanının yeterli derecede korunmadığı gerçeğini ortaya çıkardı.

‘’istenmeyen Görüntüler’’

Vefat eden bir yakınının mezarını ziyaret eden bir vatandaş, şahit olduğu görüntüler için tepkisini ve üzüntüsünü dile getirerek ‘’ ben böyle bir şey görmedim , ne zaman gelsem mezarlık alanı ve mezarların üstleri hayvan pisliği dolu , mezarlık üstündeki çiçekler adeta talan edilmiş , ne bir güvenlik var nede önlem kaç defa şikayet ettik , ilgilinen yok diriye saygınız yok bari ölüye olsun’ diyerek yeni mezarlıktaki görüntülerin  son bulması için yetkililere çağrıda bulundu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ