Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİ OKUL AHMET YESEVİ BAHÇESİNE YAPILACAK

YENİ OKUL AHMET YESEVİ BAHÇESİNE YAPILACAK
Sosyal Medyada Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in geçen hafta Bursa ziyareti esnasında müjde olarak duyurduğu Orhangazi’ye 24 derslikli okul binası çiftli eğitim veren Ahmet Yesevi İlk ve ortaokulu bahçesine yapılacak.

Orhangazi’ye müjdesi verilen yeni okul binası ile ilgili planlama belirlendi. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Bursa ziyaretinde Bursa geneli için verilen 23 yeni okul binası içinde Orhangazi’ye de okul yapılacağı müjdesini vermesinin ardından Orhangazi Milli Eğitim Müdürlüğü planlamasını yaptı.

Ahmet Yesevi bahçesine yapılacak

Önümüzdeki süreçte inşaatı başlayacak olan yeni 24 derslikli okul binası Ahmet Yesevi Ortaokulu bahçesine yapılacak. Daha önce tekli eğitim planlamasında derslik yetersizliği nedeniyle tekli eğitime geçemeyen Ahmet Yesevi okulunda yapılacak olan yeni 24 derslikli okul binası ile birlikte bu bölgede de tekli eğitime geçilmesi planlanıyor. Yapılacak olan 24 derslikli okul binası ise Ortaokul olarak planlandı.

Gelecek yıl başlayacak

Milli Eğitim Bakanının yeni yatırım dönemi için sözünü verdiği okul inşaatının ise 2022 yılı içinde başlaması bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ