Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN ORMAN BAKANLIĞIN İMZASI BEKLENİYOR

YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN ORMAN BAKANLIĞIN İMZASI BEKLENİYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de şehir merkezindeki sanayi esnafı için planlanan ve Süpürgelik Mevkiinde inşa edilecek olan yeni Sanayi sitesi için geri sayım başladı. Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Ak Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu ve Esnaf Sanatkarlar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi tarafından çalışmaları sürdürülen yeni sanayi sitesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onay verdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın imzası bekleniyor. Bakanlığın onayı ile birlikte çalışmalar artık resmiyet kazanacak.

Orhangazi’de yaklaşık 2 yıl önce yeniden gündeme gelen ve yoğun bir çalışma sürdürülen Yeni Sanayi Sitesi için geri sayıma geçildi. Orhangazi’de şehir merkezinde, apartman altlarında hizmet veren sanayi esnafı için planlanan ve Süpürgelik Mevkiindeki sanayi imarlı bir alanda yapılacak olan yeni sanayi sitesi için Büyükşehir Belediyesi, Bursa Valiliği onaylarının ardından plan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da onaylandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı onayı bekleniyor

Orhangazi Belediye başkanı Bekir Aydın ve AK Parti ilçe teşkilatının da yoğun çaba gösterdiği projenin ortağı olan Esnaf Sanatkarlar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin başkanı Kadir Şimşek, proje ile ilgili beklenen tüm onayların gerçekleştiğini belirterek, son bir imza ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nca bekleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın onayı ile birlikte projemiz resmiyet kazanacak dedi.

100 üyeye ulaştı

Esnaf ve Sanatkar için Süpürgelik Mevkiinde yapılacak olan Yeni Sanayi Sitesi için kurulmuş olan Esnaf Sanatkarlar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin başkanı Kadir Şimşek, uzun süredir bir çok kurumun ortak çalışması ile planlamamızı belli bir seviyeye getirdik. Bugüne kadar bizlere destek olan AK Prati Bursa Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Belediye Başkanımız Bekir Aydın, AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu, esnaf temsilciliklerimiz ve esnafımıza teşekkür ediyorum dedi. Kadir Şimşek kooperatifin ve dolayısıyla yeni hayata geçirilecek olan esnaf sitesi iin üye kaydımız 100’ü buldu. Önümüzdeki süreçte bu rakamın 200’ün üzerine çıkmasını bekliyoruz dedi.

Bir an önce tamamlanması hepimizin arzusu

Kooperatif Başkanı Kadir Şimşek, Tarım bakanlığının onayının ardından sürecimiz daha da hızlanacak. Bizim beklentimiz sürecin biraz daha hızlanması. Bu konuda bizler üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Esnafımız da bu konuda projenin destekçisi dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ