Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİ SÖLÖZLÜ ÜNLÜ MASÖR BASINLA BULUŞTU

YENİ SÖLÖZLÜ ÜNLÜ MASÖR BASINLA BULUŞTU
Sosyal Medyada Paylaş

Yenisölöz Masör işletmecilerinden  Turan Başol, geçtiğimiz gün Yenisölöz Mahallesi’nde yer alan Ayazma Piknik Alanı’nda Orhangazi basınını ağırladı. Orhangazi’de faaliyet gösteren gazetelerin temsilcileri ile buluşan Turan Başol, altın tavsiyelerde bulundu.

Kırık, çıkık, fıtık, eklem ağrıları, kas ağrıları gibi birçok alanda uyguladığı tedaviler ile dünya çapında üne kavuşan merhum Şevket BAŞOL’un masörlük mesleğini  öğrettiği oğulları Metin ve Turan BAŞOL, Yenisölöz Mahallesi’nde hizmet vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün yine Yenisölöz Mahallesi’nde yer alan Ayazma Piknik Alanı’nda Orhangazi’de faaliyet gösteren gazetecileri ağırlayan Turan Başol, basın mensupları aracılığı ile vatandaşlara dikkat etmeleri gereken hususlarda altın tavsiyelerde bulundu.

“Tedavi sürecinden daha önemlisi insanın kendini koruyabilmesidir” diyen Turan BAŞOL, insanların özellikle terledikten sonra dikkatli olması gerektiğini söyledi. Başol; “Fıtık, eklem ağrısı, kulunç gibi rahatsızlıkların oluşumunda çalışma ortamları çok etkilidir. Terleme, üşütme, hızlı tempoda çalışma gibi faktörler, bu rahatsızlıkların oluşumuna yol açar.” Dedi.

Beden gücü gerektiren işte çalışanlar için yavaş hareket etmeyi tavsiye eden Başol; “Ani hareketlerden kaçınılmalı. Terleme olduğunda, ş bittiğinde terin soğumasını beklemeden duş alınmalı, duş alma imkanı yoksa bir havlu ile terli noktalar silinmeli ve terli kıyafetler değiştirilmelidir.” Dedi. Başol, masa başı iş yapanlar ve şoförler için de özellikle klimaya karşı uyardı. Başol; “Masa başı işte çalışanların ilk dikkat etmesi gereken oturma pozisyonudur. Dik oturmak, klima karşısında kalmamak bel, sırt ve boyun ağrılarını büyük derecede önler. Aynı şekilde mesleği şoför olanlar veya araçları ile uzun yola çıkan vatandaşlar, camları sonuna kadar açıyorlar. Bu boyunda oluşan rahatsızlıklara neden olur. Araç klimasının da birden değil kademeli olarak soğutulmasını  tavsiye ediyorum.” Dedi.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ