Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİKÖY DOĞALGAZINA KAVUŞUYOR

YENİKÖY DOĞALGAZINA KAVUŞUYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’ye bağlı Yeniköy mahallesi için doğalgaz çalışmalarında nihayet sona gelindi.  Çelik ana boru hatların döşeme işlemine gün sayılırken, Yeniköy’ün yaz ortasından itibaren doğalgaz kullanımına geçeceği ifade edildi.

Yurtdışından gelen  çelik boru ithalatında sorunlar yaşandığını bu nedenle çalışmaların aksadığını  belirte yetkili kişiler Yeniköy mahallesi için doğalgazda geri sayıma geçildiğini belirtti. Şehir merkezindeki doğalgaz ana hattından Yeniköy’e kadar Ortaköy-Cihanköy mahallesi üzerinden döşenen çelik boru hatlarında çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

 

 

ÇELİK BORU ÇALIŞMALARI NİSAN AYINDA SON BULACAK

Orhangazi’deki doğalgaz kazı ve dağıtım lisansını elinde bulunduran Armagaz firması tarafından sürdürülen çelik boru hat döşeme çalışmalarının nisan ayı sonlarına doğru tamamlanacağı belirtildi. Ayrıca çelik boru hatlarının tamamlanması ile birlikte evsel bağlantılar yapılacak. Mahalle muhtarı Hasan Akoğlu yaz ortalarına kadar çelik hat ve mahalle için evsel bağlantıların tamamlancağını belirterek, öyle umuyorum ki yaz ortalarından itibaren mahallemiz artık doğalgaz kullanımına geçmiş olacak dedi. Muhtar Hasan Akoğlu bu çalışmalarda kendilerine destek olan Belediye başkanı Bekir Aydın, AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu ve MHP ilçe başkanı Halil Bozoğlu’na da teşekkür etti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ