Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Yeniköy yolu tamamlandı

Yeniköy yolu tamamlandı

Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarından sonra asfalt çalışmaları da tamamlandı. Vatandaşların tepkilerine neden olan yol güzergahındaki bazı bölgelerdeki çukurların ise yeniden elden geçirileceği, yaz aylarına girerken de asfaltın yenileneceği kaydedildi.

Orhangazi’ye bağlı Yeniköy mahallesinde yol çalışması tamamlandı. Uzun yıllardır yolun genişletilmesi için yürütülen çalışmalar bu yıl başında karşılığını bulmuş ve Yeniköy yolundaki 6 kilometrelik bölümde genişletme çalışmaları başlatılmıştı. Yol genişletme çalışmaları ve dolgu ekim ayında tamamlanmıştı.

ASFALT ÇALIŞMASI DA TAMAMLANDI

Orhangazi-Yeniköy yolunda Karayolları bölge müdürlüğü ekipleri köy içinden başlayarak ilçe merkezine kadar olan bölümde asfalt çalışmasını da tamamladı. Ekipler çalışmaların tamamlanması ile birlikte ilçeden ayrıldı.

BOZUK BÖLGELER YENİDEN ELDEN GEÇİRİLECEK

Yeniköy yolu ile ilgili bazı vatandaşların yol güzergahında bazı bölgelerdeki çukurları dile getirmesi ile birlikte yetkililer yol ve asfalt çalışmasının tam yerleşmesi ile birlikte sorunlu görünen bölgelerde yeniden düzenleme yapılacağını ifade ettiler. Öte yandan yolda yaz döneminde yeniden bir asfalt çalışması yapılacağı kaydedildi.

AÇILIŞ YAPILACAK

Yolun tamamlanması ile birlikte bir de açılış töreni planlanıyor. Yeniköy Muhtarı Hasan Akoğlu yolun yanı sıra köy içinde yapılan bir çok çalışma için önümüzdeki günlerde bir açılış töreni düzenleyeceklerini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ