Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YENİSÖLÖZ’E CAN SUYU

YENİSÖLÖZ’E CAN SUYU
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’ye bağlı Yenisölöz mahallesinde daha önce büyük bir kısmı sulanamayan yüksek kesimlerdeki tarım arazilerine can suyu olacak gölet için çalışmalar başladı.

Yenisölöz mahallesinin Erenler, Küllük ve Vuranak bölgelerinin üst kesimlerini oluşturan 5 bin dönümün üzerindeki tarım alanlarının suya kavuşması için ön çalışmalar başladı. Çoğunluğunu zeytin bahçelerinin oluşturduğu bölgede sebze ve meyve ekilmiş araziler de bulunuyor. Arazilerin bir kısmı Yenisölöz’deki küçük havuzdan alınan su ile beslenirken, bir kısmına da tankerlerle su taşınabiliyordu. Yenisölöz’e yapılması planlanan gölet ile birlikte üç bölgedeki tüm alanlar sulanabilir hale gelecek.

MUHTAR’DAN TEŞEKKÜR

Göletle ilgili zemin etüt ve sondaj çalışmalarının yapıldığını aktaran Yenisölöz Mahallesi Muhtarı Halil Bayram, ‘Yola çıkarken ihmal edilmiş Yenisölöz’den imar edilmiş Yenisölözümüze sloganımız vardı. Bu hedefle hem Büyükşehir Belediyesi’nde hem Orhangazi Belediyesi’nde iyi ilişkiler kurmaya, mahallemizin dertlerini doğru anlatmaya ve takip etmeye çalıştık. Bu girişimlerin meyvesi olarak gölet çalışmalarımız başladı. Köyümüze hayırlı olsun’ dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ