Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Sosyal Medyada Paylaş

 

Orhangazi Belediyesi 2022 yılın ilk meclis toplantısı olan Ocak ayı meclis toplantısını Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Orhangazi Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında 8 gündem maddesi 2 ek gündem maddesi olmak üzere toplamda 10 gündem maddesi görüşüldü.

Orhangazi Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında, CHP tarafından geçtiğimiz aylarda meclise sunulan dilekçe ve önergeleri görüşüldü. Ocak meclisinde dilekçeler meclisin karara bağlayıcı görev ve yetkileri arasında bulunmayıp meclis kararı alınmasına gerek bulunmadığını, İlgili müdürlüklere havalesi yapılarak konular hakkında gerekli çalışmaların belediyenin imkânları doğrultusunda gereğinin yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Denetim Komisyonu üyeleri seçildi

Ocak ayı meclis toplantısında daha sonra denetim komisyonu üyeliği seçimleri yapıldı. Komisyonun 3 kişiden oluşması teklifi mecliste kabul olurken, yapılan oylama sonrasında 2022 yılı Denetim Komisyonu üyeliklerine Ak Partili üyeler Selami Ekeman, Ergül Aydın ile CHP’li üye Melda Çancı seçildi. Sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi maddesinin de görüşülüp Plan Bütçe Komisyonuna havale edildiği yılın ilk meclisinde yeni yapılan 2 parktan birisine Şehit Polis Erman Özcan, diğerine ise Yunus Emre Parkı ismi verilmesi için imar komisyonuna havalesi gerçekleşti. Daha sonra Heceler Mahallesi’nde yapılacak olan Kadastro çalışmaları için Bilirkişi seçimi yapıldı. 1/1000 ölçekli Orhangazi Revizyonu Uygulama İmar Planı Plan Hükümleri kapsamında yapılacak bir plan değişikliği imar komisyonuna havale edilirken, mecliste Yapı Ruhsatı düzenlenebilmesi için gerekli olan mimari proje ve statik projelerin mevzuat uygunluğunun kontrolü amacıyla Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası ile protokol imzalanmasına ve protokol imzalanması için Belediye Başkanına yetki verildi. Diğer ek gündem maddesinde ise Ak Parti meclis üyesi İlhan kılıç tarafından, İlçemiz Camikebir mahallesi terminal arkasında bulunan trafo yol üzerinde kaldığından dolayı yer değiştirilmesi için UEDAŞ ve TEDAŞ ile protokol imzalanmasına ve protokol imzası için Belediye Başkanına yetki verilmesi hukuk komisyonuna havale edildi.

Orhangazi Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı sonrası meclis üyelerinin gündeme dair ve
dündem dışı dilek ve temenniler ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ