SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Yozgat’a sığınan Iraklı aileye devlet ziyareti

Yozgat’a sığınan Iraklı aileye devlet ziyareti
Sosyal Medyada Paylaş

Irak’ta DEAŞ terör örgütünün saldırısında eşini kaybederek ülkesini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’ye gelerek Yozgat’a sığınan aileye şefkat eli uzatıldı.

YOZGAT (İGFA) – Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk eşleriyle birlikte 6 yıl önce 6 çocuğu ile Yozgat’a yerleşen Iraklı mülteci aileyi evinde ziyaret etti. Iraklı Amal ailesine gıda, temizlik, eşya, giysi ve yakacak desteği sağlanması konusunda yardımcı olan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, kömür yardımı da yapacağını duyurdu.
Yozgat’ta geçim sıkıntısı çeken ailelerin her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Celal Köse, “Irak’tan 6 çocuğu ile ilimize gelmiş bir aileyi emniyet müdürümüz ile birlikte ziyarette bulunduk. Onların bundan sonraki yaşamlarında da devamlı yanlarında olacağımızı belirttik. Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın ama vatanından da ettiğinde Cumhurbaşkanımız gibi ensarlık vazifesi yapacak liderli ülkelere olsun ki onlara sahip çıkalım. Bu her şeyden önce insanlık görevimizdir” dedi.

Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman ve her yerde bir sosyal devlet ilkesinden hareketle sadece yardıma muhtaç kendi vatandaşlarına değil, bu ülkeye sığınan mültecilere de insani yardımlarını esirgemediklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ