ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ZEYTİNDE HASAT BAŞLADI

ZEYTİNDE HASAT BAŞLADI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de zeytin üreticileri, zeytin hasadına başladı. Zeytin üreticileri, aileleri ve zeytin işçileri ile sabahın erken saatlerinden itibaren zeytin hasadı için bahçelerine akın etmeye başladı. Hafta sonu havanın da iyi olmasından dolayı tüm zeytin üreticileri, bahçelerinde zeytin telaşındaydı.

Orhangazi’de zeytin hasadı başladı. Zeytin üreticisi, ekim ve kasım aylarında başlayıp, Şubat ayına kadar sürecek olan zeytin hasat telaşına bu yıl da başladı.

ÜRETİCİLER BAHÇEDE

Bölgede kara elmas olarak adlandırılan zeytinde bu yıl üreticiler hafta sonu havanın da iyi olması ile zeytin bahçelerinde hasatlarına başladı. Üreticiler küçük çocuklardan yetişkin insanlara kadar hep birlikte zeytin toplama telaşına girmiş durumda.

BU YIL ÜRETİM DÜŞÜK

Üreticiler bu yıl üretimin düşük ancak kalitenin iyi olduğunu belirterek, bu yıl ki telaşımız başladı. Bereketli bir yıl olmasını temenni ediyoruz diye görüş belirttiler. Zeytin üreticileri özellikle kasım ayından itibaren hasadın daha da hızlanacağını belirterek, hava şartları elverdiği ölçülerde zeytinimizi toplayacağız dedi.

ORHANGAZİ’DE BEKLENEN REKOLTE 30 BİN TON

Öte yandan Ziraat Odası’nın bu yıl yaptığı rekolte tahmini rakamlarına göre ise geçen yıla göre yüzde 50 ürün kaybı olduğunu, bu yıl Orhangazi genelinde 25 bin ton ile 30 bin ton arasında rekolte olacağını belirlemişti.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ