Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ZİNCİR MARKET DAVASI MARKET LEHİNE SONUÇLANDI

ZİNCİR MARKET DAVASI MARKET LEHİNE SONUÇLANDI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediyesi’nin geçen yıl Yeni Zincir Market Şubesi açılması ile ilgili birbirine en az 500 metre mesafe şartı getiren meclis kararı ulusal bir zincir market tarafından mahkemeye verilmişti. Geçtiğimiz günlerde dava sonuçlandı. Mahkeme Belediye’nin zincir marketlerin birbirine en az 500 metre mesafede yenisinin açılmasını öngören meclis kararı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Orhangazi Belediyesi geçtiğimiz yıl Belediye Meclis kararında, Orhangazi’de kurulacak yeni zincir marketlerin birbirine en az 500 metre mesafesi olması ile ilgili karar almıştı. Karar Orhangazi Belediyesi’nin meclisinde oy birliği ile alınmıştı.
Ulusal bir market zinciri meclis kararını mahkemeye taşımıştı
Orhangazi Belediyesi’nin aldığı bu karar, o dönemlerde Orhangazi’de bir başka zincir markete 500 metre mesafeden daha az yakınlıkta yeni bir mağaza açmayı planlayan Ulusal bir market zinciri tarafından mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme Orhangazi Belediyesi’nin aldığı meclis kararı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Başkan Aydın; Emsal bir karar olmadığı için davayı market kazandı
Konu ile ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Bekir Aydın özellikle mecliste böyle bir kararı almalarındaki nedenin şehir merkezindeki trafik sıkışıklığı olduğunu belirterek, bu konuda meclisimizde oy birliği ile bir karar almıştık. Alınan bu kararı ulusal bir market markası mahkemeye taşıdı. Maalesef mahkeme Belediyemiz aleyhine karar vererek marketi haklı buldu ve meclisin aldığı karar ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi dedi.
Yeni çözümler araştıracağız
Bu konuda şehirdeki herkesin fikrine ihtiyaç duyduklarını da belirten belediye başkanı Bekir Aydın, bu konuda meclis üyelerimizle ve tüm kamuoyu ile yapacağımız istişareler sonucunda farklı bir yol haritası belirlemeyi de planladıklarını dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ