Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ZİRVEDEN ZİYARET

ZİRVEDEN ZİYARET
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi TSO, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı

ZİRVEDEN ZİYARET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ve beraberindeki heyetle birlikte Orhangazi TSO‘da meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Bölgede çeşitli temaslarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Orhangazi’yi de ziyaret etti. Ticaret ve Sanayi Odası’nda yönetim kurulu, Meclis üyeleri, kadın ve genç girişimciler kurulu temsilcileri ile biraraya gelen Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet sorunları dinledi.

TSO YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Son dönemde ülkemizde etkili olan orman yangınları hakkında üzüntülerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, aynı zamanda meclis üyelerinden gelen görüş ve öneriler hakkında istişarelerde bulundu. Dinlediği konularda notlar alan ve ilgililerine ileteceğini aktaran Hisarcıklıoğlu; “Pandemi döneminde TOBB olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık, çeşitli toplantılarla üyelerin sıkıntılarını dinleyerek ilgili Bakanlarımıza ilettik, Orhangazi TSO yönetimi de her toplantımıza katılarak sizlerin sıkıntılarını bizlere iletti’ diyerek teşekkürlerini iletti. Hisarcıklıoğlu, aynı zamanda üyelerden gelen finansman sorunu ve hammadde fiyatlarındaki artış konuları hakkında notlarını aldı.

HATIRLI’DAN TEŞEKKÜR

Ziyaret ile ilgili olarak Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı kısa bir konuşma yaptı;  ‘Yoğun programları esnasında Odaya ziyaretlerinden ötürü değerli başkanımıza ve heyetine teşekkür ediyoruz” diyen Hatırlı, Oda hakkında kısa bilgiler aktardı. Yaşanan sıkıntılı süreçlerde TOBB’a iletilen  üye taleplerine karşılık verildiği için memnuniyet duyduklarını ifade etti. Hatırlı, ayrıca odanın üyelerine yerinde hizmet vermek amacıyla, KOSGEB Temsilciliği, Türk Patent Ve Marka Kurumu Bilgi Doküman Birimi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Orhangazi Temsilciliği, İşkur Hizmet Noktası ve son olarakta Sigorta acentaları birimini oluşturduklarını, üyelere hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. Konuşmasının sonunda ise TOBB’dan talep edilen, odadan dijital ehliyet verilebilmesi ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiği ve yakında bu hizmetin de üyelere verilmek istendiği görüşlerini de katılımcılarla paylaştı.

HER SORUNU NOT ALDI

Toplantıya katılan meclis üyelerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Rifat Hisarcıklıoğlu, özellikle ifade edilen KDV iade talebi, müteahhitler için çok sayıda evrak talep edilmesi, vergilerde sağlanan indirimlerin devam etmesi, sicil affı gibi konularda aldığı notlar hakkında yaptığı bilgi paylaşımları sonrasında toplantı sona erdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ